אז.. למה אנחנו? - ההבדל בין תוכנות הספייפון והמשווקים השונים אלינו

בראש מעיינינו כנות וטובת הלקוח. אנא קיראו בעיון, אנו מקווים כי לאחר שתבינו את ההבדלים והסכנות הצפויות, לא תפלו בפח ובפיתויים למינהם.

משווקים

ברכישת ספייפון לא רוכשים תוכנה אלא תקופת שירות. (התוכנה מהווה חלק קטן ממערכת גדולה ומורכבת)
מלבדנו, כל משווקי הספייפון בארץ ללא יוצא מן הכלל, הם סך הכל מתווכים הרוכשים רשיונות לשירות ספייפון בחו"ל ומוכרים אותם בארץ.
למשווקים אילו אין ידע או גישה לשרתי המערכות על מנת לנטר ארועים ולסייע ללקוחות. בפועל הם מוכרים שירות, ללא שירות.

התקנת ספייפון ישירות על מכשיר הטלפון

המשווקים מטעים את הלקוח בכך שהם מתהדרים באופן ההתקנה - ישירות על מכשיר הטלפון.
אם אתם נתקלים בהוראות ההתקנה בדרישה להסתיר את קיצור הדרך של התוכנה ידנית, אל תתקינו, גם לא בחינם!
בגרסאות האנדרואיד האחרונות רמת האבטחה הולכת ומתהדקת. מערכת ההפעלה אינה מאפשרת פעולות והרשאות רבות שהיו זמינות לכל דורש בגרסאות ישנות יותר.
להלן מספר דוגמאות בסיסיות לכשלים וחשיפות הצפויים כתוצאה מהתקנה ישירה על מכשיר הטלפון:

 • סכנת חשיפה - בהתקנה ישירה על מכשיר הטלפון אין שום אפשרות להסתיר את התוכנה. בסיום ההתקנה תופיע אפליקצית הספייפון על גבי מסך הבית. בהוראות ההתקנה מבקשים להסתיר את קיצור הדרך באופן ידני. הסתרה זו אפשרית רק בחלק מייצרני הטלפונים ובכל מקרה, חשיפתה תהיה פשוטה לכל משתמש.
 • סכנת חשיפה - כאשר עוברים לדף "המסכים האחרונים שהיו בשימוש" בשורת קיצורי הדרך המופיעה בתחתית הדף, אפליקצית הספייפון תופיע באופן חשוף וקבוע היות והיא פועלת ברצף ברקע.
 • סכנת חשיפה והפסקת פעילות - בכל המכשירים מתוצרת Samsung קיימת מערכת מובנת הנקראת "תחזוקת המכשיר", כיממה לאחר ההתקנה לכל היותר, תחזוקת המכשיר תקפיץ התראות אין סוף בהן יצויינו פרטי תוכנת הריגול היות והיא צורכת סוללה וגלישה באופן קבוע ובניגוד מוחלט למדיניות חסכון הסוללה במכשיר. בעל המכשיר יבין מהר מאד במה מדובר או לחילופין יאמץ את המלצת תחזוקת המכשיר להפסיק את פעולת התוכנה. מרגע זה, שירות המעקב יעצר לחלוטין ותוכנת הספייפון לא תוכל לחדש בעצמה את פעילותה.
 • סכנת חשיפה והפסקת פעילות - בכל מכשירי האנדרואיד קיימת מערכת הגנה מובנת הנקראת "Google Play Protect" כאשר האופציה הקיימת לכבותה אינה מפסיקה בפועל את פעולתה. היות ותוכנות הספייפון מתבססות על קובץ התקנה apk אחד, כל התוכנות המותקנות זהות לחלוטין. מאחר ומדובר באלפי התקנות זהות לא יחלוף זמן רב עד אשר מערכת אנדרואיד תזהה ותוסיף אותן "לרשימה השחורה". התוצאה לא תאחר לבוא, התוכנות יחסמו אוטומטית ובעל המכשיר יקבל התראה לכך שיש לו תוכנה זדונית במכשיר.

התקנת ספייפון מקצועית למניעת חשיפות והרבה מעבר..

החל מגרסת אנדרואיד 10, נוספו חסימות אבטחה משמעותיות כאשר מתקינים אפליקציה ישירות על מכשיר הטלפון. גם את הספייפון שלנו ניתן להתקין ישירות על מכשיר הטלפון אבל הכנות המקצועית שלנו וטובת הלקוח הובילה את צוות הפיתוח שלנו לעמול קשות על מנת למצוא פתרון הקפי למחסומי האבטחה החדשים שהולכים ומתגברים בכל עדכון של מערכת ההפעלה. לשם כך, פותחה התקנה עוצמתית ואוטומטית לחלוטין בסיוע מחשב. יתרונותיה הוכיחו עצמם במבחן הזמן לשרידות ואמינות בלתי מתפשרות! נשמע מסובך? בסופו של דבר, הכי פשוט וקל.
שלבי ההתקנה:

 • הורדת קבצי ההתקנה למחשב - דורש כחצי דקה וניתן להכנה מראש.
 • עריכת הגדרה במכשיר עליו מתקינים - דורש כחצי דקה וניתן לביצוע מראש.
 • חיבור מכשיר הטלפון למחשב עם כבל USB והתקנה אוטומטית - דורש כחצי דקה.

צוות התמיכה שלנו יתחבר למחשב הלקוח מרחוק וילווה אותו לאורך כל שלבי ההתקנה בטלפון או בהודעות עד לסיומו המוצלח. אין צורך בידע טכני מצד הלקוח, כל אחד יכול. כל זאת ללא עלות או התחייבות מצד הלקוח. קיימת אפשרות נוספת (בעלות נוספת), לשליחת טכנאי עם כל הציוד הנדרש אל בית הלקוח בתאום מראש.
להלן תוצאות ההתקנה המתקדמת ביחס להתקנה ישירה על המכשיר:

 • הסתרת אפליקציית הספייפון באופן מוחלט, אין צורך בהסתרת קיצור הדרך באופן ידני לאחר ההתקנה.
 • אפליקציית הספייפון לא תופיע בעמוד המסכים האחרונים לעולם היות והיא מוגדרת כך מערכתית (עם הרשאות) בדומה לאפליקצית מערכת הפעלה.
 • מהלך ההתקנה האוטומטי מטפל בין השאר במערכות ההגנה של מכשירי הטלפון השונים. לדוגמה - במכשירי samsung "תחזוקת המכשיר" תתעלם לחלוטין מאפליקציית הספייפון שלנו.
 • על מנת להמנע מזיהוי התוכנה על ידי "Google Play Protect" לכל התקנה אנו מכינים קובץ apk ייחודי, פעולה הדורשת עבודה רבה, חלקה ידנית, וכל זאת במטרה להשיג את מקסימום ההגנה האפשרית.
 • למעלה מ - 15 הגדרות שיש להגדירן באופן ידני כאשר מתקינים ישירות על המכשיר, יוגדרו באופן אוטומטי לחלוטין. כך יחסך זמן רב וימנעו טעויות קריטיות בהתקנה.

מעבר לכך, ההתקנה שלנו מנטרלת גורמים נוספים רבים העלולים לפגוע בתפקוד הספייפון ומוסיפה לו הרשאות ודרכי גישה עוקפות שלא ניתן להשיגן בהתקנה ישירה על מכשיר הטלפון. פעולות אילו מעניקות ללקוח כלי עוצמתי ומוגן באופן בלתי מתפשר להשגת התוצאות הטובות ביותר ומבלי להחשף לעולם.